Mistrovství republiky ve sportovní gymnastice, říjen 2018

06/01/2019

Začátek školního roku jsme odstartovali intenzivními tréninky, které navazovaly na náročné letní soustředění a měly nejen doladit formu děvčat vybraných na Mistrovství republiky ve sportovní gymnastice, ale naučit je ještě zcela nové, pro závody povinné, prvky.

Do přípravy dala děvčata maximum, poslední tréninky byl vidět obrovský výkonnostní posun, který měly Isabelka Štolfová a Eliška Březinová zúročit na závodech konaných v Jindřichově Hradci, ve dnech 26. a 27. 10. 2018.

Při posledním tréninku před závody si ale Eliška zlomila prst, což byla rána nejen pro nás trenéry, její rodiče, ale i kamarádky z oddílu. Na závody jsme ji přesto přizvali, aby nasála atmosféru, podívala se, jak závody probíhají a v neposlední řadě byla psychickou podporou Isabelce.

Obě děvčata byla překvapená nejen počtem závodnic v dané kategorii, ale celkově i organizací, vybavením haly atd. Pro diváky, především pak rodiče a nejbližší příbuzné gymnastek, byl nejvíce emotivní samotný začátek závodů. Nastoupilo více než sto účastnic a zahájení započalo na živo zpívanou hymnou.

Isabelka začala na přeskoku, kde získala jedno z nejvyšších hodnocení za přemet. Po nevydařených bradlech musela ale zabojovat sama se sebou, sebrat síly a ukázat maximum i v dalších disciplínách. Nakonec se umístila na 74. místě z celkového počtu 101 dívek.

Výsledková listina ZDE

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started